Neživotné poistenie hrá významnú úlohu pri zabezpečení ochrany vášho majetku pred rôznymi nepredvídanými rizikami. Tento druh poistenia zahŕňa rôzne aspekty, od poistenia domácnosti a motorových vozidiel po ochranu cenných predmetov a firemných aktív. Neživotné poistenie zahŕňa tiež cestovné poistenie, ktoré nás kryje v prípade, že sa nám niečo nepriaznivé stane v zahraničí alebo v horách.

Základné druhy neživotného poistenia

PZP


PZP je skratka pre „Povinné zmluvné poistenie“. Ide o druh neživotného poistenia, ktoré je v niektorých krajinách vrátane Slovenska povinné pre majiteľov motorových vozidiel. PZP poskytuje ochranu v prípade, že vodič spôsobí dopravnú nehodu a tým pádom je zodpovedný za škodu iným osobám alebo ich majetku. Toto poistenie pokrýva náklady na opravy vozidla a liečbu prípadných zranených osôb.

Ponuky PZP vám vieme veľmi rýchlo pripraviť a porovnať rozsah krytia a cenu vo všetkých poisťovniach.

Havarijné poistenie


Havarijné poistenie je druh neživotného poistenia, ktoré poskytuje ochranu pre motorové vozidlá v prípade rôznych poškodení alebo zničenia spôsobených nehodami, vandalizmom, krádežou, alebo prírodnými katastrofami. Týmto poistením majitelia vozidiel zabezpečujú svoj majetok pred finančnými stratami, ktoré môžu vzniknúť v dôsledku rôznych nepredvídaných udalostí.

Toto poistenie je dobrovoľné a majitelia motorových vozidiel ho často vyberajú na základe svojich individuálnych potrieb a úrovne ochrany, ktorú chcú mať pre svoje vozidlo.

Poistenie domácností

Poistenie domácnosti je forma poistenia, ktorá pokrýva všetok pohyblivý majetok nachádzajúci sa v domácnosti. Sem patrí napr. nábytok, oblečenie, športové vybavenie, elektronika, domáce spotrebiče a rôzne osobné predmety. Toto poistenie je navrhnuté na ochranu majetku pred rizikami, ako sú požiare, krádeže, povodne či iné nečakané udalosti, ktoré by mohli viesť k finančným stratám.

Jednou z hlavných výhod poistenia domácnosti je, že poskytuje pocit bezpečia a istoty, že váš majetok je chránený. V prípade nešťastia či strát, ktoré môžu nastať, môže toto poistenie pomôcť pokryť náklady na opravy, náhradu alebo obnovu poškodených vecí. Je však dôležité venovať pozornosť podmienkam poistenia a vedieť, aké riziká sú zahrnuté v poistnej zmluve a aké sú prípadne vylúčené.

Poistenie nehnuteľnosti

Poistenie nehnuteľnosti je dôležitým krokom pri ochrane vášho majetku. Toto poistenie vám poskytuje istotu a bezpečie v prípade nečakaných udalostí, ako sú požiare, živelné pohromy, krupobitie či vandalizmus.

Bez ohľadu na to či ide o váš rodinný dom, byt, rekreačnú chatu, bazén alebo iný druh nehnuteľnosti, poistenie vám umožňuje obnoviť a opraviť poškodenia a znovu si vychutnať komfort a pohodlie vášho domova.

Cestovné poistenie

Cestovné poistenie určite nepodceňujte. Slúži na to, aby vás krylo počas dovoleniek v zahraničí či v horách. V prípade, že sa vám niečo stane v niektorých krajinách zaplatíte za liečebné náklady aj niekoľko desiatok tisíc EUR. Napríklad infarkt v Tunisku liečený v nemocnici vás môže stáť 2 500 EUR. V USA však zaplatíte za infarkt liečený v nemocnici spolu s operáciou až 300 000 EUR.

Cestovné poistenie môže zahŕňať nielen krytie liečebných nákladov v zahraničí, ale aj poistenie úrazu, poistenie batožiny, zodpovednosť za spôsobenú škodu, meškanie letu a poistenie doplnkových asistenčných služieb. Práve asistenčné služby vám vedia výrazne pomôcť v prípade a uľahčiť situáciu v prípade, že sa vám v zahraničí niečo stane.

Stretnime sa osobne alebo online a pomôžeme vám pripraviť bezplatnú finančnú analýzu.

Chcem sa stretnúť

Chcem sa stretnúť

Získajte viac informácií. Stačí nám len zopár údajov.
Kliknutím na tlačidlo "Odoslať" súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Naši partneri na neživotné poistenie

Uniqa poisťovňa Generali Poisťovňa Allianz Slovenská poisťovňa Wüstenrot poisťovňa Union poisťovňa Komunálna poisťovňa Genertel Poisťovňa ČSOB Poisťovňa Colonnade