Investície predstavujú kľúčový nástroj na dosahovanie finančných cieľov či už ide o krátkodobý zisk alebo dlhodobú stabilitu. Rôzne finančné produkty nám dávajú možnosti vybrať stratégiu, ktorá bude v súlade s vašim finančným cieľom a toleranciou voči riziku. Pri nastavovaní vášho investičného portfólia sa vždy raďte s kvalitným odborníkom. Každý percentuálny bod a rôzne poplatky totiž môžu mať nesmierne veľký vplyv na vývoj vašej investície.

Aký vplyv má zhodnotenie investície na celkovú nasporenú sumu?

Na obrázku môžete vidieť ako, pri rovnakej zainvestovanej sume 36 000 EUR dokážete v čase zhodnotiť peniaze pri 1 % ročnom zhodnotení, 4 % a 7 %. Rozdiel v nasporenej sume môže predstavovať až niekoľko desiatok tisíc eur.

Preto nie je jedno akú stratégiu zvolíte, do čoho presne investujete, aký výnos dosiahnete a či je vaša investícia oslobodená od dane. Venujte vaším investičným rozhodnutiam dostatok času.

Kde dosiahnem najvyššie zhodnotenie?

Dlhodobo najvyšší výnos dosahujú tzv. Bluechips firmy, čiže akcie najväčších firiem v USA, a to až cez 10% ročne. Prostredníctvom akciového indexu tak viete pokryť celý trh a dosiahnuť tak zaujímavý výnos.

„Nízkonákladové indexové fondy sú najlepším spôsobom zhodnocovania peňazí.“

Warren Buffet označovaný ako najúspešnejší investor v histórií ľudstva odporúča práve pasívne indexové fondy. Až 96% aktívne riadených podielových fondov nedokázalo prekonať najväčší akciový index S&P 500.

Čo je to S&P 500?

Ide o skrátený názov indexu Standard & Poor‘s 500, ktorý zahŕňa 500 popredných spoločností obchodovaných na americkej burze cenných papierov. Zastúpené sú spoločnosti z rôznych odvetví, ako sú energetika, zdravotníctvo, financie, informačné technológie a maloobchod. Rebríčku kraľujú technologické firmy.

Pre investorov slúži S&P 500 aj ako merítko, ktoré ukazuje, ako sa darí veľkým spoločnostiam na burze, a ako sa vyvíja americký akciový trh celkovo.

Investícia do ETF

Jednou z možností investovania, ktorú našim klientom ponúkame je možnosť dlhodobej investície do ETF fondov, ktoré sú nastavené tak, aby sledovali vývoj indexov, ako napríklad S&P 500, čo znamená, že ich cieľom je replikovať výkonnosť a zmeny hodnoty týchto indexov.

Výhody investovania do ETF fondov

  • nízke náklady
  • oslobodenie od daní
  • široká diverzifikácia
  • vysoká likvidita

Či už chcete investovať dlhodobo alebo krátkodobo, ozvite sa nám a nájdeme pre vás to najlepšie riešenie. Naši finanční odborníci vám pomôžu identifikovať vaše ciele, toleranciu k riziku a vypracujú pre vás personalizovaný investičný plán. Sme tu, aby sme vám pomohli dosiahnuť vaše finančné ciele.

Stretnime sa osobne alebo online a pomôžeme vám pripraviť bezplatnú finančnú analýzu.

Chcem sa stretnúť

Chcem sa stretnúť

Získajte viac informácií. Stačí nám len zopár údajov.
Kliknutím na tlačidlo "Odoslať" súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Naši partneri na investovanie

EIC IAD Finax Uniqa investičná spoločnosť Proxenta Conseq

blog

Súvisiace články

Investovanie

Investičné životné poistenie a poplatky

17.06.2017